Щоденні біблійні уроки

Уроки з послань Петра (II)

Урок 9. Цінуючи Небесне світло

cover
Урок 9. Цінуючи Небесне світло
play pause

Змінити розмір шрифту:

«Отже, хто знає, як робити добро, але не робить його, той має гріх» (Якова 4:17).

«Ангел сказав: ″Якщо людям дається світло, і вони це світло відкидають, тоді прийде осуд і Боже несхвалення, але до того, як прийде світло, немає гріха, бо немає в них світла, яке б вони відкинули″». – Свідоцтва для церкви. – Т.1. – С.116.

Додаткові матеріали для вивчення: Свідоцтва для церкви. – Т.2. – С.695-711.

Неділя 25 серпня

1.  ПРОБЛЕМИ СТАВЛЕННЯ

а. Як Петро описує долю псевдовчителів?

2 Петра 2:20: «Бо коли ті, які від опоганення світу втекли до пізнання нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа, знову оплутані ним терплять поразку, – то останнє для них є гірше від першого».

«Про цих псевдовчителів, які постануть у церкві і котрих багато братів вважали істинними, апостол говорить: ″безводні джерела, гнані вітром хмари, [імла]; їм приготований морок темряви″. ″То останнє для них є гірше від першого″». – Дії апостолів. – С.535.

б. Які слова, що непідвладні часові, допомагають нам зберігати зрілий погляд на речі та робити мудрий вибір, коли інші дивляться на нас зверхньо чи випробовують наше терпіння?

Екклезіаста 7:8: «Кінець справи кращий, аніж її початок, як і терпеливий кращий від зарозумілого».

«Багато людей люблять, щоб їм лестили, і ображаються щоразу, коли ними нехтують або не звертають на них належної уваги. Всюди панує важкий дух злопам’ятства, заздрості, розбрату та суперництва…

Хоча ви так палко прагнете бути першими, пам’ятайте, що ви будете останніми в Божих очах, якщо не плекатимете духу лагідності та смирення. Гордість серця приведе багатьох людей до краху там, де вони могли б досягти успіху. ″Славі передує покора″ (Притчі Соломона 15:33). ″Терпеливий кращий від зарозумілого″ (Еклезіаста 7:8)». – Свідоцтва для церкви. – Т.5. – С.50.60

1. Чи припускаю я найгірше, коли мені здається, що хтось мене не цінує?

Понеділок 26 серпня

2.  ДЕКІЛЬКА ЦІКАВИХ ІЛЮСТРАЦІЙ

а. Які ілюстрації використовує Петро, щоб нас пробудити?

Притчі Соломона 26:11: «Як пес повертається до своєї блювотини, так і нерозумний повторює своє безглуздя»;

2 Петра 2:20-22: «20 Бо коли ті, які від опоганення світу втекли до пізнання нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа, знову оплутані ним терплять поразку, – то останнє для них є гірше від першого. 21 Адже краще їм було не пізнавати дороги праведності, ніж пізнавши, відвернутися від переданої їм святої заповіді. 22 Справдилася щодо них приказка: Пес повернувся до своєї блювотини, а свиня, помившись, валяється в багні!».

«Світ дозріває для своєї погибелі. Бог недовго терпітиме грішників. Вони будуть пити з чаші Його гніву, не змішаного з милістю... Незабаром стане відомо, хто на стороні Господа, хто не посоромиться Ісуса. Люди, котрі не мають моральної мужності твердо відстоювати свою позицію перед невіруючими людьми, забути звичаї цього світу і наслідувати лише самовіддане життя Христа, соромляться Його і не наслідують Його приклад». – Свідоцтва для церкви. – Т.1. – С.287.

б. Як Христос подібним чином попереджає нас про нездатність підтримувати з Ним смиренний, залежний зв’язок?

Від Луки 11:24-26: «24 Коли нечистий дух виходить з людини, то блукає безводними місцями, шукаючи спокою, і не знаходить. Тоді каже: Повернуся до свого дому, звідки я вийшов! 25 І, прибувши, знаходить [його] заметеним і прибраним. 26 Тоді йде, бере сім інших духів, лукавіших за себе, і, ввійшовши, живуть там. І стає останнє тій людині гіршим від попереднього».

«Прибраний будинок символізує самоправедну душу. Христос вигнав сатану, але він повернувся, сподіваючись знайти доступ. Він знаходить будинок порожнім, виметеним і прибраним. У ньому перебуває лише самоправедність. ″Тоді йде, бере сім інших духів, лукавіших за себе, і, ввійшовши, живуть там. І стає останнє тій людині гіршим від попереднього″».

Самоправедність – це прокляття, людське оздоблення, яке сатана використовує для своєї слави. Ті, котрі прикрашають свою душу самоправедністю та лестощами, готують шлях для семи інших, лукавіших за себе духів. Думаючи, що прийняли Істину, ці душі обманюють себе. Вони будують на фундаменті власної праведності. Молитви церкви можуть підноситися до Господа з цілим рядом церемоній, але якщо вони підносяться задля самовиправдання, Бог не прославляється ними. Господь проголошує: ″Тому Я виявлю твою [справжню] праведність і твої вчинки, які не принесуть тобі жодної користі″ (Ісаї 57:12). Незважаючи на показну видимість, на прикрашене житло, сатана входить із цілою ватагою злих ангелів і займає місце в душі, зміцнюючи її в обмані. Апостол пише: ″Бо коли ті, які від опоганення світу втекли до пізнання нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа, знову оплутані ним терплять поразку, – то останнє для них є гірше від першого. Адже краще їм було не пізнавати дороги праведності, ніж пізнавши, відвернутися від переданої їм святої заповіді″». – Біблійний коментар АСД [з коментарів Е.Г. Уайт]. – Т.5. – С.1093.

2. Яким чином проявляється самоправедність у ці останні дні?

Вівторок 27 серпня

3.  ПЕРЕБУВАЮЧИ У ВІРІ

а. Чому робиться акцент на тому, що ми повинні «перебувати» у Христі?

До колосян 1:21-23: «21 І вас, які колись були відчужені, непримиренні розумом в лукавих ділах, 22 нині примирив Він смертю тіла Своєї плоті, щоби зробити вас святими, непорочними й невинними перед Собою, – 23 якщо лише перебуваєте у вірі, тверді й непохитні, утверджені в надії Радісної Звістки, яку ви почули і яка була проповідувана між усім творінням, котре є під небом, і якої я, Павло, став служителем».

«Щоб стати підданим царства сатани, не обов’язково свідомо обирати служіння царству темряви. Для цього досить лише відмовитися об’єднатися із Царством світла. Якщо ми не співпрацюємо з Небесними силами, то сатана обов’язково заволодіє серцем і зробить його своєю оселею. Єдиний захист від зла – це перебування в серці Христа, що досягається через віру в Його праведність. Доки не маємо живого зв’язку з Богом, ми ніколи не зможемо протистояти гріховному впливові самолюбства, потуранню власним забаганкам і спокусі гріха. Можна позбутися багатьох поганих звичок і на деякий час навіть розлучитися із сатаною, але без живого зв’язку з Богом через щохвилинне підкорення Йому ми будемо переможені. Без особистого знайомства та постійного спілкування з Христом ми будемо залишені на поталу ворогові і, врешті-решт, станемо виконувати Його волю». – Бажання віків. – С.324.

б. Поясніть чудовий баланс, який ми повинні зрозуміти щодо виправдання вірою в Ісуса.

До римлян 3:24-26: «24 Але оправдуються даром, Його благодаттю, через викуплення, що в Ісусі Христі. 25 Його Бог дав як жертву примирення в Його крові через віру, щоби показати Свою справедливість у прощенні раніше вчинених гріхів, – 26 у Божому довготерпінні; щоби показати Свою справедливість нинішнього часу, – що Він справедливий і оправдує того, хто вірить в Ісуса»;

До євреїв 6:4-6: «4 Адже неможливо, щоб ті, які раз були просвічені й скуштували небесного дару, стали співучасниками Святого Духа, 5 скуштували доброту Божого Слова, силу майбутнього віку, 6 і відпали, аби знову обновлятися для покаяння, повторно розпинаючи в собі та зневажаючи Божого Сина!»;

До євреїв 10:26, 27: «26 Адже коли ми добровільно грішимо після того, як одержали пізнання істини, то за гріхи немає більше жертви, 27 а є якесь страшне очікування суду і палаючого вогню, що має пожерти противників».

«Той, Хто колись зціляв хворих, виганяв демонів, і сьогодні такий же могутній Викупитель. Віра приходить від Божого Слова. Тож тримайтеся за Його обітницю: ″І того, хто приходить до Мене, Я не вижену геть″ (Від Івана 6:37). Упадіть до Його ніг і благайте: ″Вірю! Допоможи моєму невірству!″ (Від Марка 9:21-26). Якщо ви так учините, то ніколи не загинете. Ніколи!». – Бажання віків. – С.429.

«Коли грішник дивиться на Закон, його провина стає очевидною для нього, вона пробуджує його совість, і він підпадає під осуд. Його єдина втіха та надія – спрямувати свій погляд на Голгофський хрест. Коли він наважується покластися на Божі обітниці, на Його Слово, полегшення і мир приходять до його душі. Грішник вигукує: ″Господи, Ти обіцяв спасти кожного, хто прийде до Тебе в Ім’я Твого Сина. Я – безпорадна, зневірена душа, котра гине. Господи, спаси, інакше я загину″. Його віра ґрунтується на Христі, і він отримує виправдання перед Богом.

Хоча Бог і може, залишаючись справедливим і праведним, виправдовувати грішника завдяки заслугам Христа, жодна людина не в змозі покрити свою душу шатами Христової праведності, продовжуючи свідомо чинити відомі їй гріхи або нехтувати відомими їй обов’язками. Бог вимагає від людини цілковитої покори серця, перш ніж відбудеться виправдання грішника; і для того, щоб зберегти виправдання, людина має проявляти постійний послух через активну, живу віру, яка діє любов’ю і очищає душу». – Вибрані вісті. – Кн.1. – С.365, 366.

3. Як я можу отримати та зберегти виправдання через віру в Кров Христа?

Середа 28 серпня

4.  ЖИТТЯ У ВІДПОВІДНОСТІ ДО СВІТЛА

а. Оскільки ми благословенні великою мірою світла з Небес, про що нам слід пам’ятати, якщо ми серйозно ставимося до свого спасіння?

Якова 4:17: «Отже, хто знає, як робити добро, але не робить його, той має гріх».

«Коли з людьми говорять на тему здоров’я, вони часто відповідають: ″Ми знаємо набагато більше, ніж робимо″. Вони не усвідомлюють, що є відповідальними за кожен промінь світла щодо свого фізичного благополуччя і що кожну їхню звичку бачить Бог. До нашого організму не можна ставитись безтурботно. Кожен орган, кожну клітину нашого єства необхідно свято оберігати від шкідливих звичок». – Свідоцтва для церкви. – Т.6. – С.372.

б. Наскільки далекосяжними є результати наших щоденних рішень у багатьох аспектах Істини для теперішнього часу, які потребують реформи (здоров’я – лише один із прикладів)?

До римлян 14:21: «Добре не їсти м’яса, не пити вина, – не [робити] нічого, через що твій брат спотикається, [або спокушується, або слабне]»;

Єремії 13:20: «Підведи, [дочко Сіону], твої очі та подивись на тих, що йдуть з півночі! Де довірена тобі [Богом] отара – славне твоє стадо?».

«Питання про реформу здоров’я було представлене у громадах, але світло не було прийняте всім серцем. Егоїстичні, руйнівні для здоров’я пристрасті чоловіків і жінок протидіяли впливу звістки, призначеної для того, щоб приготувати людей до великого Божого дня. Якщо громади хочуть бути сильними, вони повинні жити відповідно до істини, яку Бог дав їм. Якщо члени наших церков нехтуватимуть світлом щодо реформи здоров’я, то вони безперечно пожнуть плоди духовного і фізичного виродження. І досвідчені члени церкви справлятимуть вплив на тих, хто нещодавно прийшов до віри. Причиною того, що Господь зараз не приводить багато душ до Істини, є члени церкви, котрі ніколи не були навернені, а також ті, котрі колись були навернені, але відступили від віри. Який вплив справлятимуть ці неосвячені члени церкви на новонавернених? Хіба вони не зводять нанівець дану Богом звістку, яку повинен проголошувати Його народ?». – Там саме. – С.370, 371.

в. Який щирий заклик лунає до нас саме зараз, враховуючи величезну відповідальність, покладену на всіх, кому сьогодні довірене послане Небом світло?

Єремії 3:12, 13: «12 Піди й проголоси ці слова Північному царству, говорячи: Повернися, відступнице, Ізраїлю, – говорить Господь, – і Я не дивитимусь на вас у гніві, адже Я милостивий, – говорить Господь, – і не тримаю гніву вічно. 13 Лише визнай свою провину в тому, що ти згрішила проти Господа, твого Бога, віддаючись розпусті з чужинцями під кожним крислатим деревом, а до Мого голосу ти не прислухалась, – говорить Господь»;

Псалом 32:5: «Я визнав перед Тобою свій гріх і не приховав своєї провини. Я сказав: Визнаю свій гріх перед Господом. І Ти простив мою провину».

4. У яких сферах життя мої дії повинні краще відображати знання, якими я володію?

Четвер 29 серпня

5.  ПРОСУВАЮЧИСЬ ВПЕРЕД

а. Опишіть деякі актуальні заклики до Божої церкви, яка живе в скрутні часи.

До євреїв 5:13, 14: «13 Адже кожний, хто вживає молоко, ще недосвідчений у слові праведності, оскільки є немовлям. 14 А тверда їжа – для дорослих, які мають вироблені звичкою почуття розрізняти добро і зло»;

До євреїв 6:1: «Тому, залишивши початки Христового вчення, скеруймо себе до досконалості, щоби знову не покладати основу: покаяння від мертвих діл та віри в Бога»;

До филип’ян 2:14, 15: «14 Усе робіть без нарікань і сумніву, 15 щоб ви, непорочні та чисті, були бездоганними Божими дітьми серед лукавого й розбещеного роду, серед якого ви сяєте, мов світила у світі».

«У всіх наших громадах повинно відбутися нове навернення та повторне освячення для служіння. Хіба не повинні ми у своїй майбутній роботі та на зібраннях, що проводяться сьогодні, бути одностайними? Хіба ми не повинні боротися з Богом у молитві, просячи, щоб Святий Дух увійшов до кожного серця? Присутність Христа, явлена в нас, здатна зцілити проказу невір’я, яка робить наше служіння таким слабким і неефективним. Ми потребуємо, щоб Господь вдихнув у нас подих Свого життя. Ми повинні бути каналами, через які Бог міг би посилати світло і благодать світові. Відступників треба знову привести до Бога. Ми повинні відкинути свої гріхи, упокоривши перед Богом свої горді серця через сповідання і покаяння. Потоки духовної сили зіллються на всіх тих, хто готовий прийняти їх». – Свідоцтва для церкви. – Т.8. – С.46 [виділено автором].

«Чим би ви не займалися, дорогі брати і сестри, виконуйте свою роботу як для нашого Творця, тобто виконуйте її якнайкраще. Не нехтуйте нинішніми прекрасними можливостями, не дозволяйте, щоб життя ваше зазнало краху в той час, як ви будете бездіяльно сидіти, мріючи про легкий успіх у тій справі, для якої Бог вас не призначав. Виконуйте ту роботу, яка вам найближча. Виконуйте її, навіть якщо це пов’язано з небезпеками та труднощами, які зустрічаються у місіонерській діяльності. Але, благаю вас, не нарікайте на труднощі та самопожертву. Погляньте на вальденсів. Подивіться, які плани вони розробляли для того, щоб світло Євангелії могло освітлювати занурені в морок розуми. Ми повинні працювати, не розраховуючи на винагороду в цьому житті, а невідривно дивлячись на ту нагороду, яка чекає на нас наприкінці шляху. Зараз нам потрібні люди, які так само прагнули б виконати свій обов’язок, як стрілка компаса прагне до полюса, люди, котрі працюватимуть, не чекаючи, поки їм розрівняють шлях і приберуть з дороги перешкоди». – Літературний Євангелізм. – С.68, 69.

5. Про що мені слід пам’ятати, коли у мене виникає спокуса нарікати?

П’ятниця 30 серпня

ЗАПИТАННЯ ДЛЯ ПОВТОРЕННЯ

1. Чи припускаю я найгірше, коли мені здається, що хтось мене не цінує?

2. Яким чином проявляється самоправедність у ці останні дні?

3. Як я можу отримати та зберегти виправдання через віру в Кров Христа?

4. У яких сферах життя мої дії повинні краще відображати знання, якими я володію?

5. Про що мені слід пам’ятати, коли у мене виникає спокуса нарікати?