Щоденні біблійні уроки
Уроки з послань Петра (II)
Урок 11. Додатковий час для досягнення мети
Змінити розмір шрифту:
«Не бариться Господь з обітницею, хоч [це] деякі вважають за зволікання, але є довготерпеливий до нас, не бажаючи, аби хтось загинув, [а] щоб усі прийшли до каяття» (2 Петра 3:9).
«Коли ми разом з усіма викупленими стоятимемо на скляному морі з золотими арфами й вінцями слави і перед нами розкриється безмежна вічність, тоді ми зрозуміємо, яким коротким був період очікування та випробування». – Свідоцтва для церкви. – Т.5. – С.485.
Додаткові матеріали для вивчення: Свідоцтва для церкви. – Т.2. – С.183-199.
Неділя 8 вересня
1. ЩО МИ БАЧИМО?
а. На що часто посилаються «кепкуни» для виправдання своїх сумнівів і як таке ставлення впливає навіть на багатьох людей, котрі чекають на Прихід Господа?
2 Петра 3:4: «І скажуть: Де обітниця Його приходу? Адже відколи впокоїлися батьки, все залишається так, як від початку творення!»;
Ісаї 56:12: «Приходьте, – [каже такий], – я дістану вина й нап’ємося міцного напою, а завтра буде так, як сьогодні, хіба що розкішніше!».
«Любов до світу настільки займає всі наші думки, що наші очі звернені не вгору, а вниз, на землю. Ми весь час кудись поспішаємо, зі старанністю та завзятістю займаємося різними справами і при цьому забуваємо Бога і не цінуємо Небесний скарб. Ми не знаходимося в стані тих, хто чекає і пильнує. Любов до світу і спокуса багатством затьмарюють нашу віру, і ми не любимо і не прагнемо Приходу нашого Спасителя. Ми надто завзято стараємося самі дбати про себе. Ми відчуваємо занепокоєння, і нам дуже бракує твердої надії на Бога. Багато людей хвилюються і працюють, щось задумують і планують, побоюючись того, що раптом вони матимуть у чомусь потребу. Вони не можуть дозволити собі приділяти час молитві або відвідуванню релігійних зборів, і, постійно піклуючись про себе, вони не залишають Богові жодного шансу подбати про них. Ось і Господь не багато для них робить, бо вони не дають Йому такої можливості. Вони занадто багато роблять самі для себе і надто мало довіряють Богові та покладаються на Нього.
Любов до світу цілком опанувала людей, яким Господь наказав завжди пильнувати і молитися, щоб Він, прийшовши раптово, не знайшов їх сплячими». – Свідоцтва для церкви. – Т.2. – С.195, 196.
1. Які аспекти цього світу можуть відволікати мене від Бога?
Понеділок 9 вересня
2. КОЛИ-НЕБУДЬ ПОТІМ… ЧИ ДУЖЕ СКОРО?
а. Поясніть, яким чином «кепкуни» надто часто зустрічаються навіть серед тих, котрі сповідують адвентизм.
Від Матвія 24:48-51: «48 А коли той злий раб скаже у своєму серці: Мій пан запізнюється! – 49 і почне бити своїх товаришів, а їсти й пити з п’яницями, 50 то прийде пан того раба в день, у який не сподівається, і в годину, якої не знає; 51 розітне його навпіл і визначить його долю з лицемірами; там буде плач і скрегіт зубів»;
Притчі Соломона 26:20-22: «20 Коли закінчуються дрова, вогонь гасне, так само коли нема наклепника, сварка припиняється. 21 Вугілля для жару і дерево для вогню, а сварлива людина – для розпалювання сварки. 22 Слова наклепника, як ласощі, які з їжею легко потрапляють у глибини нутра [того], хто вислуховує»;
До римлян 1:29-32: «29 Вони сповнені всякої неправди, лукавства, зажерливості, злоби; повні заздрості, вбивства, суперечок, підступу, поганих звичок, пліткарства; 30 вони наклепники, богоненависники, напасники, зухвалі, горді, хвалькуваті, винахідники зла, непокірні батькам, 31 нерозумні, зрадливі, безсердечні, [непримиренні], немилосердні. 32 Вони, знаючи про суд Божий, що ті, хто таке коїть, варті смерті, не тільки продовжують це робити, але й схвалюють інших, які [таке] чинять».
«Злий раб каже у своєму серці: ″Мій пан запізнюється!″ Цей раб не говорить, що Христос не прийде взагалі, він не кепкує з Його Другого приходу. Але у своєму серці, поведінкою і вчинками він говорить, що Прихід Господа відкладається. Таким чином цей раб позбавляє інших надії на швидкий Прихід Христа. Його вплив робить людей самовпевненими, безтурботними і байдужими. Він утверджує в людях любов до світу і запеклість. Земні пристрасті й нечисті думки опановують розумом. Злий раб їсть і п’є з п’яницями, єднається зі світом у пошуках задоволень. Він б’є інших рабів, звинувачуючи й осуджуючи вірних своєму Господеві». – Бажання віків. – С.635.
б. Якої точки зору ми повинні дотримуватися на відміну від тих, котрі вважають, що повернення Христа відбудеться в далекому майбутньому?
До колосян 3:1-4: «1 Отже, коли ви з Христом воскресли, то шукайте горішнього – того, де Христос сидить праворуч Бога. 2 Думайте про горішнє, – не про земне. 3 Адже ви померли, і ваше життя поховане з Христом у Бозі. 4 Коли з’явиться Христос – ваше життя, тоді й ви з’явитеся з Ним у славі».
«У той час як увагу світських людей привертають усілякі земні справи, наша увага повинна бути прикута до Неба. Нам слід все глибше й глибше проникати вірою в славні таємниці Небесного скарбу, приймати дорогоцінні, Божественні промені світла з Небесної Святині, щоб вони також осяяли наші серця, як осяюють обличчя Ісуса. Насмішники знущаються з тих, котрі пильнують, чекають і запитують: ″Де обітниця Його приходу? Адже відколи впокоїлися батьки, все залишається так, як від початку творення″ (2 Петра 3:4). Ті, котрі очікують Приходу Господа, дивляться на небо і відповідають: ″Ми чекаємо″. Відвертаючись від земних насолод і світської слави, не спокушаючись оманливим багатством, вони доводять, що справді перебувають у стані тих, хто чекає. Пильнуючи, вони зміцнюються і долають лінощі, себелюбство та любов до легкого життя. Навколо них спалахує вогонь лих, і час очікування здається довгим. Іноді ті, котрі очікують, засмучуються, і їхня віра вагається, але потім вони знову беруть себе в руки, долають свої страхи і сумніви і, спрямовуючи погляд до неба, кажуть своїм супротивникам: ″Я пильную і чекаю на повернення мого Господа. Я радітиму в скорботах, стражданнях і коли чогось потребуватиму″». – Свідоцтва для церкви. – Т.2. – С.194, 195.
2. Як я можу бути винним у тому, що, уподібнюючись до невірного раба, б’ю своїх братів у духовному розумінні?
Вівторок 10 вересня
3. СУД ЗА ДОПОМОГОЮ ПРИРОДНИХ СТИХІЙ
a. Про яку найважливішу подію світової історії люди часто ненавмисне забувають?
Буття 6:5-8: «5 Побачив Господь, що [дуже] велика розбещеність людей на землі, й усі бажання їхніх сердець повсякчасно [спрямовані] лише на зло, 6 тож засмутився Господь, що створив людину на землі, і сповнилося болем серце Його. 7 Через те Господь сказав: Знищу людину, яку Я створив, з поверхні землі, – від людини до тварини, плазунів і небесних птахів. Бо жалкую, що їх Я створив. 8 Однак Ной знайшов прихильність у Господніх очах»;
Буття 7:23: «Знищена була всяка істота, що на поверхні землі, – від людини до тварини, плазуни і небесні птахи, – всі вони загинули. Залишився лише Ной і ті, хто [був] з ним у ковчезі»;
2 Петра 3:5, 6: «5 Тож є заховане – для тих, які цього бажають, що небо було з прадавнини, і земля – з води та водою – створена Божим Словом, 6 через те тодішній світ, потоплений водою, загинув».
«До того як старий світ був знищений потопом, у ньому жили талановиті люди, які володіли майстерністю і знанням. Але їхня уява стала розпусною, бо Бога не було в їхніх планах та порадах. Вони були розумні на те, що Бог ніколи не казав їм робити, розумні, щоб чинити зло. Господь побачив, що цей приклад буде згубним для прийдешніх поколінь, і взяв справу в Свої руки. Протягом ста двадцяти років Він посилав їм застереження через Свого слугу Ноя. Але вони скористалися часом випробування, що був надто милостиво наданий їм, щоб висміювати Ноя. Вони карикатурно зображували його та критикували. Вони висміювали його особливу серйозність і гостроту почуттів щодо судів, які, як він стверджував, Бог неодмінно виконає. Вони говорили про науку та закони, що керують природою. Потім вони влаштували забаву з приводу слів Ноя, назвавши його божевільним фанатиком. Терпіння Бога було вичерпано». – Біблійний коментар АСД [з коментарів Е.Г. Уайт]. – Т.1. – С.1090.
б. Що зрештою чекає на цю планету?
2 Петра 3:7: «А сьогоднішнє небо й земля збережені тим самим Словом і тримаються для вогню на день суду і погибелі безбожних людей»;
Псалом 11:6: «На нечестивих, наче дощем, Він пошле вогонь, сірку та нищівний вітер, – як частку їхньої долі»;
Псалом 59:14: «У гніві поклади їм кінець, знищ їх дощенту, – нехай знають, що Бог владарює в Якові до країв землі».
«Надра землі були арсеналом Господа, з якого Він дістав зброю, яку застосував для знищення стародавнього світу. Води з надр землі хлинули і з’єдналися з водами з неба, щоб завершити справу знищення. З часів потопу Бог використовував воду та вогонь для знищення безбожних міст на землі». – Духовні дари. – Т.3. – С.82.
«Уся робота батька брехні записана в Небесних книгах, і ті, котрі віддали себе на служіння сатані, щоб проповідувати і представляти людям брехню сатани за допомогою слів і свого прикладу, отримають відплату відповідно до своїх вчинків. Коріння та гілки будуть знищені вогнем останніх днів. Сатана, великий генерал відступництва, – це корінь, а всі його працівники, які навчають його брехні щодо Божого Закону, – це гілки». – Біблійний коментар АСД [з коментарів Е.Г. Уайт]. – Т.4. – С.1184.
3. Чому мені слід розвинути гостре усвідомлення прийдешнього суду вогнем?
Середа 11 вересня
4. ДИВОВИЖНИЙ ВІЧНИЙ БОГ
a. Як можна описати безмежні можливості нашого Творця, щоб вселити Божим дітям віру в Його обітниці та надію на вічність?
Псалом 90:4: «Адже для Тебе тисяча років, як день учорашній, що минув, як нічна сторожа»;
2 Петра 3:8: «Це одне хай не буде приховане від вас, улюблені: один день у Господа – немов тисяча років, а тисяча років – неначе один день!».
«Спадок, який Бог обіцяв дати Своєму народові, – не в цьому світі. Авраам не володів землями ″навіть на стопу ноги″ (Дії 7:5). Він дійсно мав велике багатство, але витрачав його на Божу славу і для добра, не вважаючи цей світ своєю батьківщиною. Господь покликав Авраама залишити співвітчизників-ідолопоклонників, обіцяючи дати йому Ханаанську землю у вічну власність. Проте ані він, ані його син, ані онук не отримали її. Коли Авраамові потрібно було місце для поховання, він змушений був купити його у хананеїв. Єдиною його власністю в обітованій землі стала гробниця, висічена в печері Махпела.
Але Боже Слово не залишилося марним, хоча воно не здійснилося повністю навіть тоді, коли юдейський народ оселився в Ханаані: ″Авраамові ж та його Нащадкові були дані обітниці″ (До галатів 3:16). Сам Авраам повинен був оволодіти спадщиною. Може видатися, що виконання Божої обітниці надовго відкладається, оскільки ″один день у Господа – немов тисяча років, а тисяча років – неначе один день!″ (2 Петра 3:8), але в призначений час ″воно збудеться неодмінно і не запізниться″ (Аввакума 2:3)». – Патріархи і пророки. – С.169, 170.
б. Що ми повинні усвідомити про повернення Христа?
2 Петра 3:9: «Не бариться Господь з обітницею, хоч це деякі вважають за зволікання, але є довготерпеливий до нас, не бажаючи, аби хтось загинув, а щоб усі прийшли до каяття»;
Наума 1:3: «Хоча Господь довготерпеливий і могутній силою, але, безумовно, винуватого непокараним не залишить. Дороги Господа в бурі та вихорі, а хмари – порох під Його ногами».
«Боже довготерпіння дивовижне. Справедливість довго очікує, поки милість благає за грішника…
Світ став зухвалим у порушенні Божого Закону. У відповідь на довготерпіння Господа люди потоптали Його авторитет. Вони підтримували одне одного в утисках і жорстокості щодо Його спадку, говорячи: ″Як дізнається Бог? Хіба має бути відомо Всевишньому?″ (Псалом 73:11). Проте існує межа, якої вони не можуть перейти. Наближається той час, коли вони досягнуть встановленої межі. Навіть тепер вони майже перевершили межі довготерпіння Божого, межі Його благодаті й милосердя. Господь втрутиться у розвиток подій, щоб захистити Свою честь, звільнити Свій народ та приборкати поширення нечестя». – Наочні уроки Христа. – С.177, 178.
4. Поясніть спадщину Авраама та його дітей (До галатів 3:29).
Четвер 12 вересня
5. МОЖЛИВІСТЬ ДЛЯ ГЛИБШОГО ПОКАЯННЯ
a. Чому ми можемо бути вельми вдячними за Боже довготерпіння?
Псалом 86:12-15: «12 Буду величати Тебе, Господи, Боже мій, від усього свого серця, – повіки прославлятиму Твоє Ім’я, 13 бо велике Твоє милосердя до мене: Ти врятував моє життя від глибин шеолу. 14 Боже, зухвалі повстали проти мене, – натовп жорстоких людей посягає на моє життя. Вони не уявляють Тебе перед собою. 15 Ти ж, Господи, є співчутливим Богом і милосердним, довготерпеливим, багатомилостивим і праведним!».
«Господь бажає допомогти нам, зміцнити і благословити нас, але ми повинні пройти процес очищення, щоб усі грішні домішки нашого характеру згоріли. Кожен член церкви пройде через вогняну піч не для того, щоб згоріти, а щоб очиститися». – Свідоцтва для церкви. – Т.5. – С.485.
«Не дивіться на людей і не покладайте на них надію, помилково вважаючи, ніби вони безгрішні, але постійно дивіться на Ісуса. Не кажіть нічого такого, що накликало б ганьбу на нашу віру. Сповідайте свої таємні гріхи лише перед Богом. Зізнайтесь перед Тим, Хто досконало знає, як вчинити з вами, у тому, що ваше серце заблукало. Якщо ви образили ближнього, визнайте перед ним свій гріх і принесіть плоди покаяння, відшкодувавши йому завдані збитки. Потім просіть Божого благословення. Прийдіть до Бога такими, якими ви є, і дозвольте Йому зцілити всі ваші немочі. Принесіть до престолу благодаті всі свої турботи, ретельно виконуйте свою роботу, будьте щирі у своєму ставленні до Бога і до самих себе. Якщо ви прийдете до Нього в істинному сердечному каятті, Він дарує вам перемогу. Тоді ви зможете з радістю свідчити про свою свободу, віддаючи хвалу Тому, Хто покликав вас із темряви до дивного Свого світла. Господь не зрозуміє вас хибно і судитиме вас по правді. Ваші ближні не можуть звільнити вас від гріха або очистити вас від беззаконня. Ісус – єдиний, Хто має право дати вам мир. Він полюбив вас і віддав Себе за вас. Його велике і любляче серце співчуває ″нашим слабкостям″ (До євреїв 4:15). Чи є такі гріхи, які Він не зміг би пробачити? Чи є така темна і пригнічена гріхом душа, яку Він не міг би спасти? Він добрий і не шукає в нас заслуг, але за Своєю безмежною добротою зцілює наші відступи і любить нас незважаючи на те, що ми все ще грішники. Він ″довготерпеливий та вельми милостивий″, Він ″є довготерпеливий до нас, не бажаючи, аби хтось загинув, а щоб усі прийшли до каяття″». – Там саме. – С.649.79
5. Чому я повинен бути вдячний за цей недовгий додатковий час і як я повинен його використовувати?
П’ятниця 13 вересня
ЗАПИТАННЯ ДЛЯ ПОВТОРЕННЯ
1. Які аспекти цього світу можуть відволікати мене від Бога?
2. Як я можу бути винним у тому, що, уподібнюючись до невірного раба, б’ю своїх братів у духовному розумінні?
3. Чому мені слід розвинути гостре усвідомлення прийдешнього суду вогнем?
4. Поясніть спадщину Авраама та його дітей (До галатів 3:29).
5. Чому я повинен бути вдячний за цей недовгий додатковий час і як я повинен його використовувати?