Щоденні біблійні уроки

Уроки з послань Петра (II)
Урок 1. Дивовижний порятунок
Змінити розмір шрифту:
«Через них даровані нам дорогоцінні та великі обітниці, щоби через них ви стали учасниками Божественної природи, уникнувши морального розтління, яке є у світі» (2 Петра 1:4).
«О, якби люди, чиє духовне життя тільки жевріє, усвідомили, що вічне життя буде дане лише тим, хто стане учасником Божественної природи, уникаючи морального розтління, яке є у світі!». – Свідоцтва для церкви. – Т.9. – С.155.
Додаткові матеріали для вивчення: Свідоцтва для церкви. – Т.5. – С.737-746; Блаженства, промовлені на горі. – С.76-78.
Неділя 30 червня
1. ПОСЛАННЯ, НАПИСАНЕ З МЕТОЮ
а. Кому і з якою метою адресоване це послання і як це все стало можливим?
2 Петра 1:1: «Симон-Петро, раб і апостол Ісуса Христа, – до тих, хто завдяки праведності нашого Бога і Спасителя Ісуса Христа прийняв віру, рівноцінну нашій».
«Яка грандіозна тема для роздумів: праведність Бога та Спасителя нашого Ісуса Христа. Роздуми про Христа та Його праведність не залишають місця для самоправедності, для прославлення свого ʺяʺ. У цьому розділі немає зупинки, немає застою. Необхідне постійне просування по кожній сходинці пізнання Христа». – Біблійний коментар АСД [з коментарів Е.Г. Уайт]. – Т.7. – С.942.
б. Які нагороди щедро вливаються в наші серця, якщо ми щиро і ревно шукаємо Бога у Його Слові?
2 Петра 1:2: «Благодать вам і мир хай помножаться в пізнанні Бога й Ісуса, нашого Господа!».
«Якщо людина стане учасником Божественної природи, використовуючи в роботі метод додавання, додаючи чесноту до чесноти у вдосконаленні християнського характеру, то Бог діятиме за методом множення. Він говорить у Своєму Слові: ″Благодать вам і мир хай помножиться в пізнанні Бога й Ісуса, нашого Господа″». – Свідоцтва для церкви. – Т.6. – С.148.8
1. Яким чином можна набути міцнішої віри?
Понеділок 1 липня
2. БЛАГОСЛОВЕННЯ ПІЗНАННЯ БОГА
а. Яку благословенну впевненість, особливо бажану у важкі часи, може здобути кожен із нас?
Єремії 24:7: «І дам їм серце, здатне Мене пізнати, що Я – Господь. Вони стануть Моїм народом, а Я буду їхнім Богом, тому що навернуться до Мене всім своїм серцем»;
Йова 22:21-23, 29: «21 Тож, заприязнися з Богом, уклади з Ним мир, – і через це прийде до тебе добробут. 22 Прийми з Його уст Закон, і поклади Його слова в своє серце! 23 Якщо ти в покорі навернешся до Всемогутнього, і віддалиш беззаконня від свого намету, то будеш відбудований… 29 Коли у інших трапиться біда, порадиш ти піднять лице до Бога, і Він спасе смиренних» (переклад з англ.).
«Наша надія повинна постійно зміцнюватися у пізнанні того, що Христос є нашою праведністю. Нехай наша віра ґрунтується на цій основі, бо вона міцно стоятиме вічно. Замість того щоб зосереджуватися на сатанинській темряві й боятися його сили, нам слід відкрити свої серця, прийняти світло від Христа і дозволити йому сяяти для світу, проголошуючи, що Він сильніший понад усю силу сатани, що Його рука допомоги підтримає всіх тих, хто на Нього сподівається». – Свідоцтва для церкви. – Т.5. – С.742.
б. Якими будуть результати, якщо ми дедалі ближче знайомитимемося з Ісусом?
Осії 13:4: «Але Я – Господь, твій Бог [з часу виходу] з єгипетського краю, а іншого Бога, крім Мене, ти не можеш знати, бо крім Мене немає у тебе Спасителя»;
До ефесян 3:17-19: «17 Щоби через віру Христос оселився у ваших серцях, аби ви, укорінені й засновані на любові, 18 разом з усіма святими змогли зрозуміти, що це за ширина й довжина, висота й глибина, 19 і пізнати Христову любов, яка сягає за межі пізнання, щоб наповнилися ви всякою Божою повнотою».
«Убогі уявлення багатьох людей про піднесений характер і служіння Христа звужують їхній духовний досвід і суттєво перешкоджають їхньому зростанню в духовному житті. Духовність нашого народу є на дуже низькому рівні. У нас занадто багато формальної, механічної релігії, релігії, що існує лише на словах, однак в наше духовне життя необхідно ввести щось глибше та міцніше». – Там саме. – С.743.
«Ісус сказав: ″Сам Отець любить вас″. Якщо наша віра зосереджена на Богові через Христа, вона виявиться ″немов якір для душі, міцний і надійний, що входить усередину, за внутрішню завісу, куди, як предтеча, увійшов задля нас Ісус″ (До євреїв 6:19, 20). Так, ми відчуватимемо розчарування і повинні чекати великої скорботи, але нам треба віддати Богові все: мале і велике. Його не заганяють у безвихідь наші численні прикрості, і Його не обтяжує вага наших тягарів. Його турбота і піклування поширюються на кожну домівку й оточують кожну людину; Він не є байдужим до усіх наших справ та скорбот, Він помічає кожну сльозу, Його зворушують наші немочі. Усі скорботи і випробування, які випадають тут на нашу долю, допускаються для того, щоб здійснилися Його добрі наміри щодо нас, ″щоб ми стали учасниками Його святості″ (До євреїв 12:10) і щоб таким чином ми стали учасниками повноти радості, яку можна знайти в Його присутності.
″Для невіруючих, яким бог цього віку засліпив розум, щоби [для них] не засяяло світло Євангелії слави Христа, а Він – образ Бога″ (2 до коринтян 4:4). Але Біблія рішуче говорить нам про те, наскільки важливим є пізнання Бога». – Там саме. – С.742.
2. Що я, можливо, не зміг повною мірою оцінити в Божій любові до мене?
Вівторок 2 липня
3. ШУКАЙТЕ – І ЗНАЙДЕТЕ
а. Опишіть стан сучасного світу.
1 Івана 5:19: «Знаємо, що ми – від Бога, і що весь світ перебуває в злі».
Незважаючи на це, скільки всього Бог дав у Своєму Слові?
2 Петра 1:3: «Усе те, що [потрібне] для життя і побожності, подарувала нам Його Божа сила – пізнанням Того, Хто покликав нас власною славою і чеснотою».
«Сатана постійно намагається зайняти розум людей тими речами, які завадять їм отримати знання про Бога. Він прагне спрямувати їхні думки на те, що затьмарює розум і бентежить душу. Ми живемо у гріховному та аморальному світі й оточені впливом, який може спокусити послідовників Христа або позбавити їх мужності. Спаситель сказав: ″І через поширення беззаконня охолоне любов багатьох″ (Від Матвія 24:12). Люди зосереджують свої погляди на жахливому беззаконні, яке панує всюди, на відступництві та всіляких недоліках. Вони обговорюють все це доти, доки їхні серця не наповнюються сумом та сумнівом. Вони звертають увагу в першу чергу на майстерну роботу архиошуканця і розмірковують про свої життєві невдачі і негаразди, водночас випускаючи з уваги силу і незрівнянну любов Небесного Отця. Саме цього домагається сатана. Це помилка – думати, що ворог праведності наділений такою великою силою, якщо при цьому ми так мало розмірковуємо про любов Бога і Його могутність. Ми повинні говорити про могутність Христа. Ми самі не зможемо вирватися з сатанинської пастки, але Бог передбачив для нас шлях визволення. Син Всевишнього має силу боротися за нас, і ″завдяки Тому, Хто нас полюбив″, ми зможемо вийти більш, ніж переможцями». – Свідоцтва для церкви. – Т.5. – С.740, 741.10
б. Яким чином духовна перемога безпосередньо пов’язана зі щирим прагненням глибше пізнати Бога?
Притчі Соломона 9:10: «Початком мудрості є страх Господній, і пізнання Святого – розум»;
Притчі Соломона 15:14 (перша частина): «Серце розумного шукає пізнання…».
«Пізнання Бога – основа всякої справжньої освіти й усякого справжнього служіння. Це єдиний безпечний засіб проти спокуси. Тільки це може зробити нас подібними до Бога за характером. Такого знання потребують усі, хто трудиться задля духовного зростання своїх ближніх. Перетворення характеру, чистота життя, ефективність служіння, вірність правильним принципам – усе це залежить від правильного пізнання Бога. Таке знання є суттєво необхідною підготовкою до життя як теперішнього, так і прийдешнього». – Служіння зцілення. – С.409.
3. Чим мене відволікають сьогоднішні «дерева пізнання добра і зла»?
Середа 3 липня
4. НАДЗВИЧАЙНО ВЕЛИКІ ТА ДОРОГОЦІНІ ОБІТНИЦІ
а. Що ми, на жаль, можемо недооцінювати в нашому християнському житті?
2 Петра 1:4: «Через них даровані нам дорогоцінні та великі обітниці, щоби через них ви стали учасниками Божественної природи, уникнувши морального розтління, яке є у світі».
«Якщо ми хочемо, щоб наш християнський досвід був повноцінним, нам необхідно негайно і серйозно зі страхом і трепетом почати звершувати своє спасіння. Життя багатьох віруючих людей зовсім не свідчить про їхню вірність обітниці, даній при хрещенні. Їхня ревність охолонула через формалізм, світське честолюбство, гордість і себелюбство. Іноді їхні почуття пробуджуються, але вони не падають на Скелю, тобто на Ісуса Христа. Вони не приходять до Бога з серцями, зламаними покаянням і сповіданням. Люди, котрі пережили досвід справжнього навернення свого серця, виявлять у своєму житті плоди Духа». – Свідоцтва для церкви. – Т.9. – С.155.
«Якщо ми надійно укорінилися в Христі, тоді ми маємо таку силу, яку жодна людина не зможе відібрати у нас. Чому? Тому що ми стали учасниками Божественної природи, уникаючи морального розтління, яке є у світі. Ми є учасниками природи Того, Хто прийшов у цей світ, зодягнувшись у людську природу, щоб стати на чолі людського роду і розвинути незаплямований гріхом характер.
Чому ж багато хто з нас надто слабкі й бездіяльні? Так відбувається тому, що ми дивимося на себе, вивчаємо свій темперамент і думаємо про те, як знайти місце собі, своїй індивідуальності, своїм особливостям, і робимо це замість того, щоб споглядати Христа і Його характер». – Свідоцтва для церкви. – Т.9. – С.187.
б. Які зміни відбуваються в нас, коли ми справді розуміємо ці обітниці?
До римлян 3:31: «То що, ми скасовуємо Закон вірою? Зовсім ні! Ми утверджуємо Закон!»;
До римлян 8:14: «Адже всі, яких веде Божий Дух, – сини Божі».
«Як християни ми пообіцяли усвідомити і виконати свої обов’язки та показати світові, що ми маємо тісний зв’язок з Богом. Таким чином, через благочестиві слова та діла Його учнів повинен бути представлений Христос.
Бог вимагає від нас досконалої покори Його Законові, котрий є вираженням Його характеру… Цей Закон є відлунням Божого голосу, який промовляє до нас: ″Освячуйтесь, ще більше освячуйтесь″. Прагніть повноти благодаті Христової; так, ви повинні усім серцем прагнути і жадати праведності. Обітниця така: ″Тому що ви насититеся″. Нехай ваше серце буде сповнене сильного прагнення цієї праведності, справою якої, як проголошує Боже Слово, є мир, а її результатом – спокій і впевненість навіки.
Наш привілей – бути учасниками Божественної природи, уникаючи морального розтління, яке є у світі». // Біблійна школа, 1 лютого 1904 року.
4. Що станеться, якщо я, як ніколи раніше, буду надійно об’єднаний з Христом?
Четвер 4 липня
5. ВІДОКРЕМЛЕНІ НЕЙМОВІРНИМ ЧИНОМ
а. Поясніть Божу волю стосовно кожної людини.
Від Івана 17:17: «Освяти їх істиною [Своєю]! Твоє Слово – то істина»;
Псалом 119:151: «Ти ж, Господи, близько, і всі Твої Заповіді – істина».
«Бог вимагає від нас відповідності Його образу. Святість – це віддзеркалення яскравих променів Божої слави від Його народу. Але щоб відображати цю славу, ми повинні співпрацювати з Богом. Серце і розум повинні бути звільнені від усього, що веде до зла. Боже Слово необхідно читати та вивчати зі щирим бажанням знайти в ньому духовну силу. Небесний хліб необхідно їсти та перетравлювати, щоб він став частиною життя. Таким чином ми отримуємо вічне життя. Тоді приходить відповідь на молитву Спасителя: ″Освяти їх істиною [Своєю]! Твоє Слово – то істина″.
Ангели не можуть зайняти наші місця, але вони готові співпрацювати з нами у справі навернення душ до Христа, і вони закликають нас співпрацювати з ними». // Біблійна школа, 1 лютого 1904 року.
«Бог ясно сказав, що Він вимагає від нас досконалості; і оскільки Він вимагає цього, Він усе передбачив, щоб ми могли стати учасниками Божественної природи. Тільки так ми зможемо досягти успіху в нашому прагненні до вічного життя. Силу дає Христос». – Там саме.
б. До чого Бог закликає нас саме зараз?
2 до коринтян 6:15-18: «15 Яка згода Христа з Веліяром? Яка частка вірного з невірним? 16 Або яка згода між Божим храмом та ідолами? Адже ми – храм Живого Бога, як сказав Бог: Оселюся в них і ходитиму з [ними], і буду їхнім Богом, а вони будуть Моїм народом! 17 Тому вийдіть з-поміж них і відділіться, – говорить Господь, – і до нечистого не доторкайтеся, і Я прийму вас, 18 і буду для вас Отцем, а ви будете для Мене синами й дочками, – каже Господь Вседержитель!»;
2 до коринтян 7:1: «Отже, маючи такі обітниці, улюблені, очистьмо себе від усякої нечистоти тіла та духа, звершуючи святі справи в Божому страху».
«Творець Всесвіту звертається до тебе як лагідний Отець. Якщо ти відокремишся від світу, не будеш заражений його духом і уникатимеш морального розтління, яке є у світі, то Бог стане твоїм Отцем, усиновить тебе, прийме у Свою сім’ю і зробить Своїм спадкоємцем. Замість цього тлінного світу Він дасть тобі, якщо ти будеш слухняний, Царство в піднебессі. Він дасть тобі вічну славу і життя, якому не буде кінця». – Свідоцтва для церкви. – Т.2. – С.44.
5. Як, відповідно до цього уроку, можна вдосконалити свій недосконалий характер?
П’ятниця 5 липня
ЗАПИТАННЯ ДЛЯ ПОВТОРЕННЯ
1. Яким чином можна набути міцнішої віри?
2. Що я, можливо, не зміг повною мірою оцінити в Божій любові до мене?
3. Чим мене відволікають сьогоднішні «дерева пізнання добра і зла»?
4. Що станеться, якщо я, як ніколи раніше, буду надійно об’єднаний з Христом?
5. Як, відповідно до цього уроку, можна вдосконалити свій недосконалий характер?