Щоденні біблійні уроки

Уроки з послань Петра (II)

Урок 13. Витримавши до кінця

Змінити розмір шрифту:

«Тож ви, любі, заздалегідь знаючи про це, стережіться, щоб не були ви зведені оманою безбожних і не відступили від своєї непохитності, але зростайте в благодаті й пізнанні нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа. Йому слава і нині, й у день вічний! Амінь» (2 Петра 3:17, 18).

«Ті, котрі відкидають частину Істини, не зазнають біблійного освячення». – Біблійний коментар АСД [з коментарів Е.Г. Уайт]. – Т.7. – С.947.

Додаткові матеріали для вивчення: Дії апостолів. – С.557-567.

Неділя 22 вересня

1.  АКТИВНО ПРИСКОРЮЮЧИ ТЕМП

а. Що ми покликані робити, пам’ятаючи, що світ буде знищений вогнем?

2 Петра 3:12: «Котрі чекаєте й прискорюєте прихід Божого дня, під час якого небо, охоплене полум’ям, зникне, а розжарені стихії розплавляться?» (переклад з оригіналу).

«І тепер, перед Другим приходом Сина Людського, вічна Євангелія повинна бути проповідувана ″усякому народові, поколінню, племені й народності″. (Об’явлення 14:6). Бог ″визначив день, коли має справедливо судити цілий світ″ (Дії 17:31). Христос повідомляє, що буде відбуватися напередодні того дня. Він не сказав, що весь світ навернеться, але що ″Євангелія Царства буде проповідуватися по всьому світі на свідчення всім народам, – і тоді прийде кінець″ (Від Матвія 24:12-14). Отже, поширюючи Благу вістку у світі, ми зможемо прискорити Прихід Господа. Ми повинні не тільки чекати, а й наближати настання Божого дня (див. 2 Петра 3:12). Якби Церква Христова виконала доручену їй Господом роботу, то увесь світ отримав би застереження, і Господь Ісус уже прийшов би на нашу Землю в силі й великій славі.

Ті, котрі очікують Приходу Господнього, очищають свої душі послухом Істині, поєднуючи невсипуще пильнування з активною діяльністю. Усвідомлюючи, що Господь біля дверей, вони старанно співпрацюють з Небесними силами у справі спасіння душ. Це – вірні й мудрі домоправителі, котрі дають у Божому домі ″своєчасно мірку пшениці″ (Від Луки 12:42). Вони проголошують вістку, призначену для теперішнього часу. Як Енох, Ной, Авраам і Мойсей звіщали Істину своїм сучасникам, так і служителі Христа в наш час проголошують особливе застереження для свого покоління». – Бажання віків. – С.633, 634.

1. Що свідчить про те, що наша ревність справді зростає?

Понеділок 23 вересня

2.  ЯКИЙ ПРИВІЛЕЙ!

а. Яким чином кожен з нас може прискорити повернення Христа?

Еклезіаста 11:1, 2, 6: «1 Пускай свій хліб на пливучу воду, бо навіть через багато днів ти його знайдеш. 2 Розділи те, що маєш, на сімох чи вісьмох, адже не знаєш, яке лихо може статись на землі… 6 А тому спозаранку сій твоє насіння, й до вечора працюй, не покладаючи рук, адже ти не знаєш, яке буде більш вдале, – те, чи інше; а може обоє будуть хорошими».

«Христос дав церкві священне доручення. Кожний її член повинен бути каналом, через який Бог може передавати світові скарби Своєї благодаті, незбагненні Христові багатства. Спаситель нічого так не бажає, як помічників, котрі явили б світові Його Дух і Його характер. Світ нічого так не потребує, як любові Спасителя, відкритої в людях. Усе Небо чекає на чоловіків і жінок, через яких Бог може виявити силу християнства.

Церква – Боже знаряддя для проголошення Істини; Він уповноважив її виконати особливу роботу. Якщо вона вірна Йому, слухняна всім Його Заповідям, то в ній перебуватиме повнота Божественної благодаті. Якщо вона буде вірною своєму обов’язкові, якщо шануватиме Господа Бога Ізраїлевого, то жодна сила не встоїть перед нею.

Горливість щодо Бога та Його справи спонукувала учнів нести свідчення Євангелії з великою силою. Чи ж не повинні наші серця горіти такими ж запалом і рішучістю, щоб розповідати людям про викупну любов, про Христа, і то розп’ятого? Перевагою кожного християнина є не тільки чекати, а й прискорювати Прихід Спасителя». – Дії апостолів. – С.600.

б. Як Бог описує Свою мету стосовно нас?

Пісні Пісень 6:10: «Хто вона, котра сходить, наче порання зоря, прекрасна, як місяць, ясна, як сонце, грізна, наче військо під прапорами?»;

Псалом 60:6: «Ти дав прапора тим, хто боїться Тебе, щоб збирались вони перед правдою».

«Істина і омана наближаються до свого заключного конфлікту. Станемо під закривавлене Кров’ю знамено Князя Емануїла... бо Істина переможе». – Християнське служіння. – С.77.

«Якщо Церква зодягнеться в шати Христової праведності, відмовившись від усіх зв’язків зі світом, то для неї настане світанок славного дня. Дана їй Божа обітниця стоятиме вічно. Він зробить її вічною величчю, радістю багатьох поколінь. Істина, пройшовши повз тих, хто зневажає й відкидає її, тріумфуватиме. Хоч часом її поширення, здавалось, уповільнювалося, однак воно ніколи не припинялося. Коли Божа вістка зустрічає опір, Він дає їй додаткову силу, щоб вона могла справляти більший вплив. Зодягнута в Божественну силу, вона прокладатиме дорогу крізь найміцніші бар’єри і тріумфуватиме над усіма перешкодами». – Дії апостолів. – С.601.

2. Які практичні кроки я можу зробити, щоб прискорити повернення Господа?

Вівторок 24 вересня

3.  СИЛА І НАДІЯ

а. Що дає силу кожній віруючій людині, котра прагне виконати місію спасіння душ?

Ісаї 53:11: «Після Своїх страждань Він побачить [хороші плоди], і буде задоволений. Пізнавши Мого праведного Слугу, багато людей будуть виправдані, адже їхні гріхи Він понесе на Собі»;

2 до коринтян 5:14, 15: «14 Адже любов Христа охоплює нас, коли ми думаємо так: [якщо] один помер за всіх, то й усі померли. 15 А Він помер за всіх, щоб ті, які живуть, більше не жили для самих себе, але для Того, Хто за них помер і воскрес»;

2 до коринтян 12:9: «Та Він сказав мені: Досить тобі Моєї благодаті, адже [Моя] сила виявляється в немочі! Тому краще радо буду хвалитися своїми немочами, щоб оселилася в мені сила Христа».

«Усім нам доводиться напружено працювати, стикатися з опором, проявляти самозречення та переносити таємні сердечні переживання. Буде смуток і будуть сльози з приводу своїх гріхів, буде постійна боротьба і пильнування, будуть відчуття сорому і докори сумління через допущені помилки…

Нехай Христова любов стримує нас і спонукає до співчуття та ніжності, щоб ми могли плакати за тих, хто заблукав і відступив від Бога. Душа має безмежну цінність, яку можна виміряти лише ціною, сплаченою за її викуп. Голгофа! Голгофа! Голгофа! Ось де відкривається справжня цінність душі…

Не маючи в серці сили благодаті, яка допомагає нам у наших зусиллях і освячує нашу працю, ми не зможемо спасти свою душу і допомогти спастися іншим людям. Хороша організація та порядок є надзвичайно важливими, але ні в кого не повинно складатися враження, ніби це все, що потрібне для успіху. Без Божої благодаті та сили, що впливає на серце і розум, робота не буде виконана належним чином. Якщо Божа сила не надихатиме нас і не вселятиме в нас мужність, наше серце і тіло зачахнуть у рутині цього світу та здійсненні наших планів». – Свідоцтва для церкви. – Т.3. – С.187, 188.90

б. Чому надія на вічність так надихає?

2 Петра 3:13: «Ми за Його обітницею чекаємо нових небес і нової землі, в яких проживає праведність»;

Псалом 149:4: «Адже Господь любить Свій народ, увінчує покірних спасінням».

«Лагідні ″успадкують землю″. Бажання самопіднесення було причиною того, що гріх увійшов у світ і наші прабатьки втратили панування над своїм царством, нашою прекрасною землею. Через самозречення Христос здобув перемогу і радить нам перемагати, як Він переміг (Об’явлення 3:21). Через смиренність і самопожертвування ми можемо стати Його співспадкоємцями, коли ″лагідні успадкують землю і будуть насолоджуватись великим миром″» (Псалом 37:11).

Однак обіцяна їм земля не подібна до цієї, затьмареної тінню смерті й прокляття. ″Ми за Його обітницею чекаємо нових небес і нової землі, в яких проживає праведність″ (2 Петра 3:13)…

Там не буде розчарувань, страждань, гріха, там ніхто не скаже: ″Я хворий″. Там не буде ні похоронних процесій, ні смутку, ні смерті, ні розлуки, ні надірваних горем сердець; бо там, де Ісус, там вічний мир». – Блаженства, промовлені на горі. – С.17.

3. Хто успадкує цю планету, незважаючи на всі знущання та залякування?

Середа 25 вересня

4.  СЕРЙОЗНЕ ЗВЕРНЕННЯ

а. На що звертає увагу Петро у своєму посланні та чому?

2 Петра 3:14: «Тому, улюблені, очікуючи цього, постарайтеся, щоб Він знайшов вас у мирі, чистими і незаплямованими».

«Ми не знаємо, яка боротьба чекатиме на нас наступного дня. Сатана живий і діє, і нам треба щодня щиро волати до Бога про допомогу та силу, щоб чинити опір йому. Поки сатана панує, нам доведеться приборкувати своє ʺяʺ, долати перепони, і немає кінця цієї роботи, немає такого рубежу, до якого ми можемо дійти і сказати, що вже повністю досягли.

До филип’ян 3:12: ″Не тому, що я вже осягнув або вже став досконалим, але борюся, щоб осягнути – для цього і здобув мене Ісус Христос″.

Життя християнина – це постійний рух вперед. Ісус переплавляє і очищає Свій народ; і коли в ньому досконало відтвориться Його образ, всі будуть досконалі, святі та готові до життя на Небесах. Від християнина вимагається велика робота. Боже Слово закликає нас очистити себе від усякої нечистоти тіла та духу, звершуючи святі справи в Божому страхові». – Свідоцтва для церкви. – Т.1. – С.340.

б. Чому терпіння є таким важливим для нашого освячення?

2 Петра 3:15, 16: «15 А довготерпіння нашого Господа вважайте за спасіння, як і написав вам з притаманною йому мудрістю наш улюблений брат Павло, – 16 так, як і в усіх посланнях, де він про це говорить. В них є дещо важко зрозуміле, що ненавчені та нестійкі перекручують, як й інші Писання, – собі на власну погибель»;

Від Луки 21:19: «У вашій терпеливості здобудете ваші душі».

«У Святому Письмі є важкі для розуміння тексти, які, якщо говорити словами Петра, ненавчені та нестійкі у вірі люди будуть спотворювати на власну загибель. Можливо, у цьому житті ми не зуміємо пояснити зміст кожного уривка Святого Письма, але жоден життєво важливий пункт практичної Істини не залишиться оповитим нерозгаданою таємницею. Коли за Божим Провидінням настане час випробування світу Істиною для теперішнього часу, Дух Святий спонукатиме багатьох досліджувати Писання ланка за ланкою, з постом і молитвою, доки вся Істина не буде зрозумілою і не утворить досконалого ланцюга. Усі факти, які безпосередньо стосуються спасіння душ, стануть настільки чіткими і зрозумілими, що нікому вже не доведеться помилятися чи ходити в темряві.

Коли ми почали простежувати пророчий ланцюг, Істина для теперішнього часу відкрилася нам і стала зрозумілою. Ми несемо відповідальність за даровані нам привілеї та за світло, яке освітлює нашу дорогу». – Там саме. – Т.2. – С.692.

«″Це ж воля Божа – ваше освячення″ (1 до солунян 4:3). Чи саме в цьому полягає і ваша воля?». – Дії апостолів. – С.566.

4. Чому мені потрібно дуже серйозно ставитись до процесу освячення?

Четвер 26 вересня

5.  НЕПОХИТНІ В НАДІЇ

а. Як Петро умовляє нас постійно пильнувати?

2 Петра 3:17: «Тож ви, любі, заздалегідь знаючи про це, стережіться, щоб не були ви зведені оманою безбожних і не відступили від своєї непохитності».

«Настанови, викладені в Божому Слові, не залишають місця для компромісу зі злом. Божий Син з’явився, аби навернути до Себе всіх людей. Він прийшов не заколисувати світ, а вказати на вузький шлях, яким мають іти всі, хто бажає досягти воріт Божого міста. Його діти повинні прямувати прокладеною Ним стежкою і провадити постійну боротьбу із собою, жертвуючи вигодами, відмовляючись потурати своїм егоїстичним примхам, не лякаючись праці та страждань». – Дії апостолів. – С.565.

б. Який заклик робить апостол наприкінці свого послання?

2 Петра 3:18: «Але зростайте в благодаті й пізнанні нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа. Йому слава і нині, й у день вічний! Амінь».

«Ваші гріхи можуть стояти перед вами, як гори, але якщо ви упокорите серце й визнаєте свої гріхи, покладаючись на заслуги розп’ятого та воскреслого Спасителя, Він простить і очистить вас від усякої неправди. Бог вимагає від вас цілковитого узгодження з Його Законом. Цей Закон – відлуння Його голосу, котрий закликає вас: «Освячуйтеся, більше освячуйтеся. Жадайте повноти Христової благодаті. Нехай ваше серце постійно прагне Його праведності, плодом якої, згідно з Божим Словом, є мир, спокій і впевненість.

Якщо ваша душа прагне Бога, ви будете знаходити все більше і більше незбагненних багатств Його благодаті. Якщо ви будете роздумувати про ці багатства, то станете володіти ними й відкриєте заслуги жертви Спасителя, захист Його праведності, повноту Його мудрості та Його силу представити вас перед Отцем ″чистими і незаплямованими″ (2 Петра 3:14)». – Дії апостолів. – С.566, 567.

5. Що я повинен робити, коли бачу глибину своєї гріховності?

П’ятниця 27 вересня

ЗАПИТАННЯ ДЛЯ ПОВТОРЕННЯ

1. Що свідчить про те, що наша ревність справді зростає?

2. Які практичні кроки я можу зробити, щоб прискорити повернення Господа?

3. Хто успадкує цю планету, незважаючи на всі знущання та залякування?

4. Чому мені потрібно дуже серйозно ставитись до процесу освячення?

5. Що я повинен робити, коли бачу глибину своєї гріховності?